Facebook PixelFranczyza sklepu alkoholowego jako pomysł na biznes - Cortez Alkohole
Cortez Alkohole
Czy jesteś już pełnoletni?
PRZESUŃ, ŻEBY POTWIERDZIĆ.

Franczyza sklepu alkoholowego jako pomysł na biznes

Chcesz założyć firmę i zastanawiasz się, w jaką branżę warto zainwestować? Bierzesz pod uwagę, że franczyza sklepu monopolowego może stanowić dobry pomysł na Twój nowy biznes? Nie masz doświadczenia w prowadzeniu działalności i oczekujesz merytorycznego wsparcia? Dowiedz się, na czym polega model współpracy zwany franczyzą, a także jakie przywileje i obowiązki za sobą niesie. Jesteśmy obecni na rynku od ponad 12 lat i z chęcią zostaniemy Twoim partnerem, dzięki czemu pomożemy Ci rozwinąć dobrze zarabiający sklep z alkoholem!

Co to jest i na czym polega franczyza? 

FranczyzaFranczyza to sposób prowadzenia działalności gospodarczej, w którym występuje relacja między franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Oba te podmioty stanowią przedsiębiorstwa, całkowicie od siebie niezależne, zarówno prawnie, jak i finansowo. Franczyzodawca, który wypracował pewną koncepcję prowadzenia biznesu, udziela franczyzobiorcy prawa do uruchomienia działalności pod swoim szyldem. Współpracę zabezpiecza pisemna umowa, dająca poczucie bezpieczeństwa obu stronom. Prowadzenie biznesu na licencji franczyzowej daje przedsiębiorcy szereg praw i przywilejów, ale również nakłada na niego obowiązki i zasady, których musi przestrzegać. Do najważniejszych zobowiązań należy m.in. uiszczenie kapitału własnego, wybór lokalu o odpowiednim metrażu, zachowanie poufności informacji, a także przestrzeganie standardów obowiązujących w całej sieci. Franczyza to model współpracy, który obecnie w Polsce bardzo intensywnie się rozwija, ciesząc się przy tym coraz większym zaufaniem i zainteresowaniem.

Przeczytaj artykuł na temat: „Co trzeba wiedzieć, żeby sprzedawać alkohol?

Dlaczego franczyza to dobry pomysł na biznes? 

Rozpoczęcie działalności franczyzowej jest dużo łatwiejsze i wygodniejsze niż zakładanie własnej marki, co stanowi ogromny atut m.in. dla początkujących przedsiębiorców. Bez wątpienia bezpieczniej jest uruchomić swoją firmę pod skrzydłami doświadczonego i sprawdzonego partnera biznesowego, niż działać całkowicie na własną rękę.

Atutów wynikających ze skorzystania z tego modelu jest naprawdę dużo i należą do nich m.in.: 

  • Znana marka – możliwość otwarcia działalności pod szyldem rozpoznawalnej sieci, cieszącej się popularnością wśród klientów. Daje to dużo lepszą pozycję startową w biznesie niż w przypadku założenia firmy pod własną nazwą – zupełnie nową, nieznaną wśród konsumentów.
  • Wiedza – franczyzodawca dzięki swojemu doświadczeniu wypracował model biznesowy przynoszący najlepsze rezultaty. Informacje dotyczące skutecznego prowadzenia firmy, przekazuje franczyzobiorcy, aby ten mógł jak najefektywniej wdrożyć je w swoim punkcie. Do cennej i praktycznej wiedzy należy m.in. sprawdzona koncepcja wizualna sklepu, a także dostęp do wskazówek, szkoleń oraz instrukcji dotyczących prowadzenia biznesu. 
  • Ceny – dzięki wieloletniej obecności na rynku i szerokiemu zasięgowi działania, franczyzodawca otrzymuje od dostawców korzystne warunki handlowe, co przekłada się na niższe opłaty za zamawiane produkty. 
  • Marketing – dostęp do materiałów reklamowych, przygotowywanych przez doświadczonych grafików. Równie ważnym kanałem dotarcia do nowych klientów są działania w social media oraz promocja strony internetowej, co także zapewnia franczyzodawca. 
  • Zysk – możliwość osiągania zarobków na bardzo wysokim poziomie, bez żadnych ograniczeń. Wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od miesięcznego przychodu generowanego przez sklep. 

Czy sklep z alkoholem to przyszłościowy biznes?

Sklepy alkoholowe od lat cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Branża ta nie odnotowuje dużej sezonowości, ponieważ niemal każdy okres w ciągu roku jest dla niej owocny i dochodowy. Popyt na produkty alkoholowe nie maleje, nawet w miesiącach, w których ludzie zazwyczaj oszczędzają pieniądze (np. po świętach). Często bowiem Polacy są w stanie zrezygnować z innych przyjemności na rzecz ulubionego trunku z procentami. Największą popularnością cieszą się klasyczne alkohole w przystępnych cenach, takie jak: piwo, wino, wódka oraz whisky. Pokaźny zarobek dla sprzedawcy generują luksusowe, drogie produkty, jednak są one kupowane znacznie rzadziej, np. jako prezent na wyjątkową okazję. 

Zastanawiasz się nad zainwestowaniem we własny biznes, ale nie wiesz, w którym kierunku warto pójść? Sklep z alkoholami to dochodowy wybór, dający poczucie stabilizacji zatrudnienia i satysfakcjonujących zarobków. 

Jak otworzyć sklep alkoholowy? 

Decydując się na otwarcie sklepu z alkoholami, należy w pierwszej kolejności, zastanowić się nad jego lokalizacją. W Polsce bardzo rygorystycznie podchodzi się do przepisów określających miejsca, w których może zostać otwarty punkt, oferujący napoje alkoholowe. Osoba zainteresowana uruchomieniem takiej działalności powinna na bieżąco śledzić ogólnopolskie wytyczne, ale także lokalne akty prawne, wydawane przez poszczególne gminy. 

Planowanie franczyzy sklepu CortezPodejmując decyzję dotyczącą lokalizacji, warto również przeprowadzić analizę konkurencji w dzielnicy, którą bierzemy pod uwagę. Sugerujemy zrezygnowanie z otwarcia placówki w bliskim sąsiedztwie innego sklepu alkoholowego. Niewątpliwie trudnym rywalem w walce o klienta są również supermarkety, posiadające w swojej ofercie szeroki wybór trunków, często w przystępnych cenach. Trudno natomiast znaleźć osiedle, na którym nie znajduje się choćby jeden duży market, dlatego nie należy się na nie oglądać. Warto dołożyć wszelkich starań, aby Twój sklep z alkoholem okazał się dla klientów bardziej atrakcyjny od pobliskiego supermarketu. Czy to możliwe? Oczywiście! Możesz postawić m.in. na wykwalifikowany personel, który doradzi w kwestii wyboru alkoholi. Ogromną przewagę stanowi również działalność całodobowa oraz w dni wolne od pracy

Kolejną niezwykle istotną kwestią, o której należy pamiętać, jest uzyskanie pozwolenia na prowadzenie sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych, zwane powszechnie jako koncesja na alkohol. Dokument zostaje wydany przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, na podstawie złożonego przez przedsiębiorcę wniosku. 

Kolejne elementy niezbędne do otwarcia sklepu alkoholowego są dość standardowe i prawdopodobnie nie będą stanowiły zaskoczenia. Mowa tu m.in. to konieczności urządzenia, wyposażenia i ubezpieczenia lokalu oraz zadbania o odpowiednie zatowarowanie, a także zatrudnienie wykwalifikowanego personelu. 

Franczyza i alkohole – czy to dobre połączenie?

Spółka Cortez Polska jest najlepszym dowodem na to, że franczyza i alkohole jak najbardziej idą ze sobą w parze. Działamy w tym modelu biznesowym od ponad 12 lat, a nasza sieć sklepów stale się rozrasta. Obecnie posiadamy wiele punktów w Bydgoszczy, a także lokale w Szubinie, Tczewie, Łodzi, Nakle nad Notecią, jak również w innych miejscowościach. W niezwykle szybkim tempie dołączają do nas nowi przedsiębiorcy, co niewątpliwie oznacza, że franczyza sklepu monopolowego to skuteczny i opłacalny pomysł na biznes.

Otwórz sklep z Cortez

Przytłacza Cię nadmiar obowiązków wynikających z uruchomienia nowej działalności? Wejdź we współpracę z nami, a jako doświadczony partner wesprzemy Cię w szybkim otwarciu sklepu z alkoholem. Pomożemy dopiąć formalności, oszacować optymalny poziom zatowarowania, wynegocjować stawki z dostawcami, a także zrekrutować pracowników.

Chcesz dołączyć do naszej grupy? Jeśli tak, to czekamy na Ciebie i zapraszamy do kontaktu! 

Cortez

Tagi: ,