Facebook PixelJaki alkohol na prezent - Co wybrać? - Cortez Alkohole
Cortez Alkohole
Czy jesteś już pełnoletni?
PRZESUŃ, ŻEBY POTWIERDZIĆ.

Jakie alkohole najlepiej wybierać na prezent?

W ciągu roku mamy wiele okazji do świętowania w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Przed uroczystościami takimi jak urodziny, imieniny, rocznice czy śluby, stajemy przed trudną decyzją dotyczącą wyboru odpowiedniego podarunku dla osoby organizującej przyjęcie. Często stosowanym i dobrym rozwiązaniem jest zakup alkoholu na prezent, który zazwyczaj bywa bezpiecznym wyborem i zwykle cieszy osobę, która go otrzymuje. Poniższy wpis stanowi zbiór porad dotyczących zakupu odpowiednich trunków. Dowiedz się jak wybrać dobry alkohol na prezent, aby faktycznie uszczęśliwił obdarowaną osobę! 

Spis treści

Jaki alkohol na prezent? 

Alkohol to bez wątpienia dobry pomysł na prezent niemal na każdą okazję. Nawet osoby, które na co dzień nie spożywają mocniejszych napojów na pewno znajdą dla nich zastosowanie, np. podczas zbliżającej się imprezy lub romantycznego wieczoru. Ponadto, długi termin ważności trunków, gwarantuje możliwość przechowania ich nawet przez kilka lat, w oczekiwaniu na odpowiednią okoliczność do wypicia. 

Wino na prezentWybór odpowiedniego alkoholu jest prosty, a wręcz oczywisty w przypadku osób, których preferencje dobrze znamy. Często wśród najbliższych przyjaciół i rodziny wiemy, kto w jakich napojach gustuje i butelkę, którego trunku warto mu sprezentować. Jak poradzić sobie natomiast z zakupem alkoholu dla osoby, której upodobań nie znamy? W takiej sytuacji warto dopasować trunek do budżetu i okazji, ale również płci obdarowanego. Zdecydowanie częściej alkohol na prezent otrzymują mężczyźni, choć również wiele pań ucieszy się z dobrego trunku. Kobiety zazwyczaj dostają elegancką butelkę wina – białego, czerwonego lub różowego.  

Jak widzisz, zakup dobrego alkoholu na prezent niesie za sobą szereg zalet, dlatego przy najbliższej okazji, warto wziąć ten pomysł pod uwagę. Należy jedynie pamiętać, że napój z procentami, nie okaże się trafionym podarunkiem dla tych, którzy jasno wyrażają brak chęci lub możliwości picia – np. kobiet w ciąży. 

Alkohol na prezent dla mężczyzny

W przypadku alkoholu na prezent dla mężczyzny, największym zainteresowaniem cieszą się mocniejsze trunki, takie jak wódka oraz whisky. Ich wybór na sklepowych półkach jest naprawdę duży, a rozpiętość cenowa pozwala na zakup podarunków w różnych budżetach. Nie warto jednak decydować się na nabycie najtańszego alkoholu, ponieważ zazwyczaj bywa on gorszej jakości. Kupując wódkę lub whisky na prezent, należy więc zdecydować się na te ze średniego lub wyższego przedziału cenowego. Częstym wyborem wśród klientów są znane i klasyczne marki, które gwarantują stały smak od wielu lat – takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie rozczarowania osoby obdarowanej. Ciekawym pomysłem są także alkohole w interesującej oprawie, m.in. whisky w zestawie ze szklankami lub wódka w ozdobnych butelkach o ciekawych kształtach (np. beczka, karabin lub pocisk).  

Alkohol bywa także często kupowany jako prezent dla szefa lub kolegi zmieniającego pracę czy odchodzącego na emeryturę. W takich sytuacjach współpracownicy zwykle organizują firmową składkę, w której każdy dokłada swoją cegiełkę. Ciekawą inicjatywą jest wówczas stworzenie od całej ekipy gustownego kosza prezentowego składającego się z butelki dobrego alkoholu, a także słodyczy, kawy i innych dodatków. Taki prezent na pewno ucieszy obdarowanego i pozostawi u niego miłe wspomnienia. 

Dobry alkohol na prezent ślubny

Coraz częściej praktykowanym rozwiązaniem jest również wręczanie alkoholu nowożeńcom w dniu ich ślubu. Spora większość par już na etapie tworzenia zaproszeń umieszcza w nich informację z prośbą o wręczenie butelki dobrego trunku zamiast bukietu kwiatów. Bez wątpienia, pełen barek dobrych alkoholi posłuży państwu młodym dłużej niż wazony wypełnione różami. Biorąc pod uwagę fakt, że bukiet świeżych kwiatów to koszt przynajmniej kilkudziesięciu złotych (czyli tyle, co butelka alkoholu) goście spełniając życzenie nowożeńców, nie odczują go negatywnie w swojej kieszeni. Alkohol na prezent ślubny

Choć to kwestia całkowicie indywidualna, większość par młodych prosi o podarowanie butelki wina. Takie rozwiązanie pozwoli im na stworzenie w domu małej prywatnej winnicy, z której będą mogli korzystać wspólnie podczas romantycznych kolacji czy wieczorów z przyjaciółmi. Z uwagi na dużą uniwersalność, najmniejszą zawartość cukru i siarczanów, warto postawić na zakup wina wytrawnego lub półwytrawnego. Zarówno białe, jak i czerwone cieszą się niemal równą popularnością. Szerokie grono zwolenników mają również wina musujące, np. modne i lubiane w ostatnich latach Prosecco. Dla osób chcących zaskoczyć nowożeńców oryginalną inicjatywą, ciekawym pomysłem mogą okazać się dekoracyjne skrzynki z winem lub zestawy w połączeniu z kieliszkami, które będą stanowiły miłą pamiątkę.

Odpowiednim alkoholem na prezent ślubny jest także butelka dobrego szampana. Taki podarunek to coś wyjątkowego, a często nawet luksusowego – znaczna większość osób nie kupuje tego napoju na co dzień, a wyłącznie celebrując specjalne okazje. Decydując się na jego zakup, warto zwrócić uwagę, aby faktycznie był to szampan, a nie wino musujące. W przypadku tego trunku, jeśli chcemy kupić coś naprawdę wyjątkowego, warto przygotować budżet wyższy niż kilkadziesiąt złotych. Co ciekawe, najbardziej ekskluzywne szampany kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Do rzadziej wybieranych napojów alkoholowych dla pary młodej zaliczamy: wódkę, whisky, likier oraz martini. Trunki te niezbyt często pojawiają się jako prezent na ślubie, choć oczywiście zdarzają się nowożeńcy, którzy „zamawiają” je od swoich gości. 

Dobry trunek stanowi ciekawy i uniwersalny pomysł na prezent, który bez wątpienia ucieszy obdarowanego i z pewnością się nie zmarnuje. Warto jednak dobrać rodzaj alkoholu do preferencji osoby, która ma go otrzymać oraz okoliczności spotkania. Na urodziny kolegi najprawdopodobniej wybierzemy się z butelką wódki lub whisky, a w przypadku wesela zdecydujemy się na zakup dobrego wina lub szampana. Dzięki szerokiemu wyborowi alkoholi w sklepach Cortez, niemal na każdą okazję znajdziesz u nas coś odpowiedniego!

Tagi: