Facebook PixelAlkohol na wieczór panieński - Cortez Alkohole
Cortez Alkohole
Czy jesteś już pełnoletni?
PRZESUŃ, ŻEBY POTWIERDZIĆ.

Alkohol na wieczór panieński

Wieczór panieński to dla wielu kobiet niezwykle wyjątkowa uroczystość, którą chcą zapamiętać na całe życie. Choć pozornie może wydawać się inaczej, w rzeczywistości organizacja takiego przyjęcia stanowi nie lada wyzwanie. Chcąc dopiąć wszystko na ostatni guzik, należy pomyśleć o wyborze odpowiedniego miejsca, dekoracjach, zaproszeniu gości, zapewnieniu interesujących atrakcji, a także przekąsek oraz alkoholu na wieczór panieński. Jako specjaliści od trunków podpowiemy jakie napoje procentowe kupić, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich uczestniczek przyjęcia.

Jak wybrać alkohol na wieczór panieński?

Często na przyjęciu przyszłej panny młodej pojawiają się głównie najbliższe koleżanki i przyjaciółki, które przeżyły ze sobą już wiele imprez i dobrze znają swoje alkoholowe gusta. Nie da się ukryć, że w takiej sytuacji najłatwiej jest wybrać odpowiednie napoje, kierując się po prostu preferencjami smakowymi uczestniczek. Zdarzają się jednak takie wieczory panieńskie, na których pojawiają się przedstawicielki różnych środowisk, a impreza ta jest dla nich okazją do wzajemnego zapoznania się. Jak wówczas poradzić sobie z zakupem alkoholu i dobrać takie trunki, aby każda z pań znalazła dla siebie coś odpowiedniego? Dziś odpowiadamy na to pytanie! Poniżej znajdziesz listę napojów procentowych, które cieszą się największą popularnością na wieczorach panieńskich.

  • Wódka

To bez wątpienia jeden z najbardziej uniwersalnych alkoholi, który możemy serwować na wiele różnych sposobów. Zazwyczaj panie przepadają za wódką w formie kolorowych i smacznych drinków lub koktajli, które gwarantują dużą różnorodność. Warto więc zadbać o odpowiednie dodatki, soki, napoje i świeże owoce, a także dużą ilość lodu.

  • WinoOzdobione kieliszki do alkoholu

Kolejnym trafnym wyborem z pewnością okaże się wino. To napój znacznie słabszy niż wódka, idealny dla uczestniczek preferujących napoje o mniejszej zawartości alkoholu. Warto zakupić kilka butelek białego i czerwonego wina, najlepiej wytrawnego lub półwytrawnego, bo takie posiadają w swoim składzie najmniej siarki i nie zwierają cukru. Ponadto, bardzo lubiane jest także delikatnie musujące Prosecco, najlepiej podane z truskawką i mocno schłodzone.

  •  Piwo

Piwo to napój alkoholowy cieszący się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w upalne, letnie dni. Gusta pań dotyczące tego trunku bywają różne, należy zatem pomyśleć o zakupie piw smakowych, ale również tych klasycznych – jasnych i ciemnych.

  • Szampan

To alkohol kojarzony z celebrowaniem wyjątkowych momentów. Warto zadbać o zakup choćby jednej butelki szampana, aby podczas uroczystości wnieść toast za przyszłą pannę młodą i podkreślić wyjątkowość chwili.

Alkohol na panieński – jak go udekorować? 

Kolejnym istotnym aspektem, o którym warto pamiętać, jest odpowiednie ozdobienie trunków, które pojawią się na przyjęciu. Zadbanie o dekoracje pozwoli zrobić ogromne wrażenie na przyszłej pannie młodej i pozostałych uczestniczkach imprezy. Ponadto, dzięki stylowym dodatkom, zdjęcia z wieczoru panieńskiego na pewno będą prezentować się fenomenalnie.

Na co należy zwrócić uwagę, dekorując alkohol? Przede wszystkim należy dostosować rodzaj i wygląd ozdób do gustu „królowej wieczoru” oraz samego charakteru imprezy. Inaczej będzie prezentować się przyjęcie na wsi w stylu boho, a zupełnie inaczej domówka o charakterze hawajskim. Warto zatem jasno doprecyzować rodzaj wystroju, zwłaszcza jeśli uroczystość jest organizowana przez kilka osób.

Istnieje wiele opcji udekorowania alkoholu na wieczór panieński i tak naprawdę ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.  Na butelkach mogą pojawić się personalizowane etykiety i zawieszki, a także kokardki i wstążki. Do szklanek oraz kieliszków w sklepach dostępne są np. kolorowe słomki, parasolki, mieszadełka i wiele innych ozdób. Bardzo ciekawą formą dekoracji jest również wykorzystywanie świeżych owoców, popularne głównie w sezonie letnim.

Jeśli zdecydowałaś się zostać organizatorką wieczoru panieńskiego, z pewnością masz na głowie wiele obowiązków. Jak wiesz, jedną z najważniejszych kwestii jest zaopatrzenie imprezy w odpowiednie napoje alkoholowe. Stawiając na zakup wódki oraz dodatków do drinków, a także wina, piwa i szampana, zapewnisz uczestniczkom przyjęcia dużą różnorodność i z pewnością zdołasz trafić w gusta każdej z nich.